Sekačky

170 Produktů

Dle relevance
Filtr
Kategorie

Okrasný trávník u domu potřebuje průběžnou péči. Na seznamu pravidelných činností péče o trávník nesmí chybět sečení. Trávu je obvykle potřeba sekat v období od března do konce října. Jakmile trávník vyroste do výšky 7 až 10 centimetrů, zkraťte ho na 4 centimetry. K sekání trávy budete potřebovat kvalitní zahradní sekačku. Poradíme vám s výběrem sekačky na trávu.

Jak vybrat zahradní sekačku na trávu?

Při výběru sekačky na trávu je potřeba zohlednit především velikost a členitost pozemku. U každé sekačky je uvedena maximální velikost plochy trávníku, kterou sekačka zvládne posekat. Pokud máte zahradu na místě bez přístupu k elektřině, vybírejte z nabídky akumulátorových a benzínových sekaček na trávu nebo zahradních traktorů s benzínovým motorem. Při výběru sekačky přihlédněte i celkové ergonomii. Při sekání trávy na rozhlehlých pozemcích jsou určeny benzínové sekačky s pojezdem a zahradní traktory. 

K sekání trávy můžete využít:

·         Vřetenové sekačky

·         Elektrické sekačky

·         Akumulátorové sekačky

·         Robotické sekačky

·         Benzínové sekačky

·         Zahradní traktory

Vřetenová sekačka

Ruční vřetenové sekačky na trávu jsou určeny pro rovné a velmi malé pozemky do 250 metrů čtverečních. Poháněny jsou vaší fyzickou silou a nejsou tedy zapotřebí žádné pohonné hmoty ani zdroje elektrické energie.  Jejich použití je velmi tiché a ekologické. Výhodou vřetenových sekaček je, že stébla trávy nesekají (pozn. jako je tomu u rotačních sekaček), ale stříhají.

Elektrická sekačka

Elektrické sekačky na trávu je možné používat pouze na místech s přístupem k elektrické zásuvce. Při sekání trávy počítejte s tím, že budete limitováni délkou přívodní šňůry. Elektrická sekačka je tedy vhodná zejména na rovinatých pozemcích do 600 metrů čtverečních bez překážek jako jsou keře, stromy či okrasné záhony.

Akumulátorová sekačka

Akumulátorové sekačky na trávu jsou v současné době velmi oblíbené. Oproti elektrickým sekačkám na trávu nejste při práci limitováni přívodním kabelem. Pohodlně tedy posekáte trávu i v těsné blízkosti záhonů, okrasných keřů či stromů. Stačí nabít akumulátor a můžete se pustit do práce i na místech bez dostupné elektrické zásuvky. Moderní aku sekačky spolehlivě posekají trávník o ploše do 1000 metrů čtverečních.

Robotická sekačka

Robotická sekačka na trávu je nejlepší volbou, pokud chcete ušetřit čas strávený sekáním trávníku nebo dáváte přednost moderní technice. Robotické sekačky stačí správně nastavit a poté už se v určené dny automaticky pohybují po zahradě. Robotická sekačka najde i malé plochy k posekání a zvládnou i sekání trávy ve svazích do sklonu 30 až 40 procent. Provoz robotické sekačky je velmi tichý. Pro údržbu stačí jednou týdně vyčistit nože. Užitečným příslušenstvím je garáž pro robotickou sekačku, která poskytuje ochranu před deštěm i přímým sluncem a chrání nabíječku baterií.

Benzínová sekačka

Benzínové sekačky mají vysoký výkon a jsou určeny pro sekání trávy na pozemcích do plochy 2 000 metrů čtverečních. Hodí se na mírné i mírně svažité zahrady. Pokud pravidelně sekáte rozlehlé plochy, pořiďte si sekačku s pojezdem. Výhodou benzínové sekačky je široký záběr a flexibilní použití bez závislosti na elektrickém proudu.  

Zahradní traktor

K sekání trávy v parcích nebo na pozemcích o rozloze několika tisíc metrů čtverečních jsou ideální zahradní traktory. Na trhu jsou k dispozici benzínové i aku zahradní traktory. Mezi výhody zahradního traktoru patří vysoký výkon, velmi široký záběr sekačky a rovněž velký objem sběrného koše. Velmi snadno se také ovládají i v terénu s četnými překážkami.

 

Na e-shopu a v odborných centrech BAUHAUS můžete vybírat nejen z různých typů sekaček na trávu, ale také širokého sortimentu náhradních dílů a příslušenství k sekačkám.