Přepěťové zásuvky

20 Produktů

Dle relevance
Filtr

  Přepěťové zásuvky zajišťují ochranu elektroniky před nežádoucím poškozením vlivem vysokého přepětí elektřiny. Adaptéry a mezizásuvky v podobě přepěťové ochrany jsou běžnou součástí každé domácnosti. Zde obvykle slouží k ochraně multimediálních zařízení, televizoru, počítače či jiné elektroniky.

   

  Adaptérů přepěťové ochrany existuje celé spektrum typů. Na první pohled se liší svým designem a počtem samotných zásuvek. Dle vašich požadavků a umístění je dobré myslet také na některé praktické parametry – typicky pak délka napájecího kabelu. Některé modely přepěťových zásuvek jsou opatřené praktickým vypínačem či indikátorem stavu ochrany. V naší nabídce naleznete rovněž přepěťovou ochranu kombinující klasické zásuvky a USB porty.

   

  Vhodně zvolená přepěťová ochrana a zásuvky by měly splňovat řadu parametrů vycházejících i z množství techniky, kterou se do nich chystáte zapojit. Při výběru je však důležité zaměřit se také na další štítkové hodnoty:

  • Jmenovité napětí a proud – jsou hodnoty vyjadřující množství probíhajícího proudu při běžném provozu přepěťové zásuvky.
  • Špičkový proud – vyjadřuje maximální hodnotu probíhajícího proudu.
  • Stupeň IP krytí – pakliže se chystáte umístit přepěťovou zásuvku do prostor se zvýšenou vlhkostí či exteriéru, je zapotřebí zvolit odpovídající vyšší stupeň krytí.
  • Absorpce proudového rázu – klíčový parametr udávající stupeň ochrany vašich zařízení před náhlým a silným energetickým rázem. Platí přímá úměra – čím vyšší hodnota absorpce energie v joulech, tím vyšší míra ochrany zapojené elektroniky.