Hlavní obsah

BAUHAUS ve světě

BAUHAUS je vedoucím v oboru v Evropě

Jedinečná myšlenka, nabízet kvalitní výrobky různých specializovaných obchodů pod jednou střechou, vznikla v Německu. V současnosti je BAUHAUS zastoupený více jak 273 odbornými centry v 19 evropských zemích.

Úspěch nezná hranice

Po založení první dceřiné společnosti v Rakousku v roce 1972, kde je v současnosti v provozu 21 odborných center, následovalo v roce 1988 Dánsko, které aktuálně disponuje 15 odbornými centry. Mezitím BAUHAUS začal působit ve všech severských zemích – k Dánsku se postupně připojilo v roce 1997 Švédsko, v roce 2001 Finsko,  v roce 2007 Norsko a v roce 2012 Island. Se zřízením dceřiných společností ve Španělsku v roce 1989 a v Turecku 1996, se otevřely nové regiony na jihu. Od devadesátých let je BAUHAUS aktivní také ve východní Evropě. Mezníkem bylo otevření prvního odborného centra v České republice. Později následovalo Bulharsko, Chorvatsko, Estonsko, Holandsko, Slovinsko, Maďarsko a Lucembursko. V roce 2015 byl otevřen první BAUHAUS na Slovensku – v Bratislavě v Pharos Parku.

BAUHAUS zohledňuje specifické odlišnosti zemí

Dceřiné společnosti BAUHAUS zapadají harmonicky do existující ekonomické struktury: řemeslníci, živnostníci a soukromí zákazníci zde najdou širokou škálu produktů v kvalitě specializovaných obchodů. Samozřejmě, že tradice jednotlivých  zemí a podmínky na trhu jsou zohledněné ve všech odborných centrech.