Hlavní obsah

Společenská odpovědnost

Podpora charitativní organizace Debra

BAUHAUS je dlouhodobým podporovatelem charitativní společnosti Debra. Díky podpoře společnosti Debra mohou lidé, nemocní vzácným puchýřkatým onemocněním EB, u nás známým jako "nemoc motýlích křídel", lépe čelit tíživé ekonomické situaci a psychickým a sociálním problémům, které vyplývají ze záludnosti tohoto onemocnění.

Více se o charitativní organizaci a jejich aktivitách můžete dozvědět na webu www.debra.cz. Sledovat jejich činnost můžete také na facebooku fb.me/debracz. A pokud i vy byste chtěli lidem s tímto nepříjemným onemocněním pomoci, můžete tak učinit zde: http://www.debra-cz.org/jak-pomahat 

Staré oblečení pomáhá - využijte Debra kontejnery na našich parkovištích

Staré oblečení – kam s ním? Ideálně do kontejnerů na oblečení, které najdete na našich parkovištích v odborných centrech:

  • Praha Dolní Chabry
  • Plzeň
  • Liberec
  • Brno Strážní / Heršpická
  • Brno Ivanovice

Poznáte je na první pohled, navíc jsou označeny logem Debra. Za každý kilogram oblečení nebo obuvi z kontejnerů dostane charitativní organizace příspěvek. Odevzdané věci navíc dostanou druhou šanci na použití v dalších charitativních organizacích.

 

Životní prostředí

BAUHAUS nabízí udržitelné alternativy

Žít v udržitelnosti předpokládá, že je člověk otevřený inovacím a dává přednost produktům, které chrání životní prostředí, šetří energie nebo jsou efektivnější než ostatní. Proto BAUHAUS pracuje spolu se svými dodavateli v každé produktové skupině na vývoji udržitelných alternativ. Nicméně šetrnost produktů k životnímu prostředí je jen jedna část. Samozřejmostí pro BAUHAUS jsou při výstavbě nových odborných center také ekologické stavební metody. Podpora a další vzdělávání zaměstnanců, stejně jako sociální angažovanost, je neméně důležitým pilířem firemní filozofie. S podporou svých zákazníků postupuje BAUHAUS ve věcech udržitelnosti každý den o malý krok vpřed.

Pouze certifkované dřevo

Největší výzvou pro BAUHAUS je najít udržitelné výrobky, začlenit je do sortimentu, a nabídnout tak zákazníkům skutečné alternativy. Při pěstování a těžbě přírodních produktů, jakož i při jejich zpracování, hrají důležitou roli sociální a environmentální rámcové podmínky. Aby byla zajištěna dodávka pouze ekologicky přijatelného dřeva, pracuje společnost mimo jiné s mezinárodním systémem certifikace lesů PEFC (Program pro schvalování režimů certifikace lesů).

Hledejte symbol PRO PLANET

Pro lepší orientaci zákazníků zavedla naše společnost značku „Pro Planet“. Tato značka označuje výrobky, které co se týče udržitelnosti, vynikají v jejich skupině zboží. V mnoha oblastech dělá kvalita rozdíl, protože dlouhá životnost vysoce kvalitních výrobků přináší samozřejmě také výhody z hlediska udržitelnosti. Všechna motorem a elektricky poháněná zařízení, která BAUHAUS nabízí, mohou být použita dlouhá léta. Tím si je BAUHAUS natolik jistý, že na tyto produkty poskytuje 5letou záruku.

Sběr a ekologická likvidace elektropřístrojů a baterií

Ve všech odborných centrech BAUHAUS můžete zdarma vrátit baterie a drobné elektrospotřebiče, které už dosloužily. My je za vás ekologicky zlikvidujeme. Ušetříte si tak cestu do eko-dvora a zároveň uděláte něco málo pro planetu Zemi.

V roce 2017 jste spolu s námi vybrali 1,78 tun použitých baterií, ze kterých bylo získáno přes 1 tunu druhotných kovonosných surovin, které budou opětovně použity pro výrobu nových produktů. Děkujeme!


Třídění a recyklace obalových odpadů

Velké množství produktů, zajištění jeho dostupnosti a také logistika – to vše je spojeno s obalovým materiálem a dalším odpadem.  V BAUHAUS nám není jedno, co se s tímto odpadem stane a proto se aktivně podílíme na třídění a recyklaci obalových odpadů EKO-KOM

V roce 2018 jsme tak přispěli ke zlepšení životního prostředí a náš podíl na celkovém snížení produkce skleníkových plynů činí 591 tun CO2 ekv., a bylo tak uspořeno 13862 GJ energie. To odpovídá emisím CO2, které vyprodukuje 278 osobních aut za rok jejich provozu nebo například 27 dnům spotřeby elektrické energie na veřejné osvětlení v Praze.