Hlavní obsah

Společenská odpovědnost

Debra - Jamka pro motýlí křídla

BAUHAUS je již tradičním sponzorem Benefičního golfového turnaje Jamka pro motýlí křídla, který každoročně pořádá společnost DEBRA ČR, díky které mohou lidé, nemocní vzácným puchýřkatým onemocněním, u nás známým jako "nemoc motýlích křídel". Lépe čelit tíživé ekonomické situaci, psychickým a sociálním problémům, které vyplývají ze záludnosti tohoto onemocnění.

Již 12. ročník této charitativní akce se uskutečnil v neděli 28. května 2017 v GOLF & Ski Resortu Kořenec. Na golfové hřiště vyrazili hráči z partnerských firem i jednotlivci nadšení pro golf i pomoc těm, kteří to potřebují.

Více si o projektu můžete přečíst zde: http://www.debra-cz.org/aktualita/debra-jamka-pro-motyli-kridla-2017

 

 

Pokud i vy byste chtěli lidem s tímto nepříjemným onemocněním pomoci co nejméně v životě trpět, můžete tak učinit zde: http://www.debra-cz.org/jak-pomahat

Vánoční dárky pro děti z Dětského domova v Ivančicích

Jednou do roka má každý zaměstnanec BAUHAUS příležitost vykouzlit úsměv na tváři dětí s nelehkým životním osudem. V rámci projektu "Daruj hračku" se zaměstnanci BAUHAUS k.s. každoročně skládají na vánoční dárky pro děti z Dětského domova v Brně Ivančicích. Tento dětský domov vytváří zázemí pro děti se zdravotním postižením s nařízenou ústavní výchovou ve věku od 3 let do ukončení školní docházky. 

Životní prostředí

BAUHAUS nabízí udržitelné alternativy

Žít v udržitelnosti předpokládá, že je člověk otevřený inovacím a dává přednost produktům, které chrání životní prostředí, šetří energie nebo jsou efektivnější než ostatní. Proto BAUHAUS pracuje spolu se svými dodavateli v každé produktové skupině na vývoji udržitelných alternativ. Nicméně šetrnost produktů k životnímu prostředí je jen jedna část. Samozřejmostí pro BAUHAUS jsou při výstavbě nových odborných center také ekologické stavební metody. Podpora a další vzdělávání zaměstnanců, stejně jako sociální angažovanost, je neméně důležitým pilířem firemní filozofie. S podporou svých zákazníků postupuje BAUHAUS ve věcech udržitelnosti každý den o malý krok vpřed.

Pouze certifkované dřevo

Největší výzvou pro BAUHAUS je najít udržitelné výrobky, začlenit je do sortimentu, a nabídnout tak zákazníkům skutečné alternativy. Při pěstování a těžbě přírodních produktů, jakož i při jejich zpracování, hrají důležitou roli sociální a environmentální rámcové podmínky. Aby byla zajištěna dodávka pouze ekologicky přijatelného dřeva, pracuje společnost mimo jiné s mezinárodním systémem certifikace lesů PEFC (Program pro schvalování režimů certifikace lesů).

Hledejte symbol PRO PLANET

Pro lepší orientaci zákazníků zavedla naše společnost značku „Pro Planet“. Tato značka označuje výrobky, které co se týče udržitelnosti, vynikají v jejich skupině zboží. V mnoha oblastech dělá kvalita rozdíl, protože dlouhá životnost vysoce kvalitních výrobků přináší samozřejmě také výhody z hlediska udržitelnosti. Všechna motorem a elektricky poháněná zařízení, která BAUHAUS nabízí, mohou být použita dlouhá léta. Tím si je BAUHAUS natolik jistý, že na tyto produkty poskytuje 5letou záruku.

Sběr a ekologická likvidace elektropřístrojů a baterií

Ve všech odborných centrech BAUHAUS můžete zdarma vrátit baterie a drobné elektrospotřebiče, které už dosloužily. My je za vás ekologicky zlikvidujeme. Ušetříte si tak cestu do eko-dvora a zároveň uděláte něco málo pro planetu Zemi.