Hlavní obsah

Společenská odpovědnost

Finanční podpora na Handicamp 2018 pro Rotaract Club Brno

BAUHAUS finančně podporuje letní tábor Handicamp pořádaný neziskovou organizací Rotaract Club Brno. Na tento tábor jezdí mladí lidé trpící dětskou mozkovou obrnou. Koná v bezbariérovém středisku Březejc u Velkého Meziříčí a navštěvují ho účastníci z celé České republiky. Cílem je začlenit účastníky do všech aktivit běžného života, jak fyzických, tak vědomostních. Vyzkoušet si tak můžou celou řadu činností, např. vědomostní kvízy, komunikaci v cizím jazyce, procházky, plavání, kolektivní hry, tříkolky, výtvarné činnosti (keramika, malování tašek, pletení koberců) a mnoho dalšího. Velmi oblíbená je i canisterapie nebo hipoterapie. Jsme moc rádi, že jim finanční podporou můžeme pomoci i my.

O Rotaractu se více dozvíte zde: rotaractbrno.org/o-rotaract/

Debra - Jamka pro motýlí křídla 2018

BAUHAUS je již tradičním sponzorem benefičního golfového turnaje Jamka pro motýlí křídla, který každoročně pořádá společnost DEBRA ČR, díky které mohou lidé, nemocní vzácným puchýřkatým onemocněním, u nás známým jako "nemoc motýlích křídel" lépe čelit tíživé ekonomické situaci, psychickým a sociálním problémům, které vyplývají ze záludnosti tohoto onemocnění.

Již 13. ročník této charitativní akce se uskutečnil v pátek 8. června 2018 v GOLF & Ski Resortu Kořenec. Na golfové hřiště vyrazili hráči z partnerských firem i jednotlivci nadšení pro golf i pomoc těm, kteří to potřebují.

Více si o projektu můžete přečíst zde: https://www.debra-cz.org/aktualita/debra-jamka-pro-motyli-kridla-2018

Pokud i vy byste chtěli lidem s tímto nepříjemným onemocněním pomoci co nejméně v životě trpět, můžete tak učinit zde: http://www.debra-cz.org/jak-pomahat

Vánoční dárky pro děti z Dětského domova v Ivančicích

Jednou do roka má každý zaměstnanec BAUHAUS příležitost vykouzlit úsměv na tváři dětí s nelehkým životním osudem. V rámci projektu "Daruj hračku" se zaměstnanci BAUHAUS k.s. každoročně skládají na vánoční dárky pro děti z Dětského domova v Brně Ivančicích. Tento dětský domov vytváří zázemí pro děti se zdravotním postižením s nařízenou ústavní výchovou ve věku od 3 let do ukončení školní docházky. 

Životní prostředí

BAUHAUS nabízí udržitelné alternativy

Žít v udržitelnosti předpokládá, že je člověk otevřený inovacím a dává přednost produktům, které chrání životní prostředí, šetří energie nebo jsou efektivnější než ostatní. Proto BAUHAUS pracuje spolu se svými dodavateli v každé produktové skupině na vývoji udržitelných alternativ. Nicméně šetrnost produktů k životnímu prostředí je jen jedna část. Samozřejmostí pro BAUHAUS jsou při výstavbě nových odborných center také ekologické stavební metody. Podpora a další vzdělávání zaměstnanců, stejně jako sociální angažovanost, je neméně důležitým pilířem firemní filozofie. S podporou svých zákazníků postupuje BAUHAUS ve věcech udržitelnosti každý den o malý krok vpřed.

Pouze certifkované dřevo

Největší výzvou pro BAUHAUS je najít udržitelné výrobky, začlenit je do sortimentu, a nabídnout tak zákazníkům skutečné alternativy. Při pěstování a těžbě přírodních produktů, jakož i při jejich zpracování, hrají důležitou roli sociální a environmentální rámcové podmínky. Aby byla zajištěna dodávka pouze ekologicky přijatelného dřeva, pracuje společnost mimo jiné s mezinárodním systémem certifikace lesů PEFC (Program pro schvalování režimů certifikace lesů).

Hledejte symbol PRO PLANET

Pro lepší orientaci zákazníků zavedla naše společnost značku „Pro Planet“. Tato značka označuje výrobky, které co se týče udržitelnosti, vynikají v jejich skupině zboží. V mnoha oblastech dělá kvalita rozdíl, protože dlouhá životnost vysoce kvalitních výrobků přináší samozřejmě také výhody z hlediska udržitelnosti. Všechna motorem a elektricky poháněná zařízení, která BAUHAUS nabízí, mohou být použita dlouhá léta. Tím si je BAUHAUS natolik jistý, že na tyto produkty poskytuje 5letou záruku.

Sběr a ekologická likvidace elektropřístrojů a baterií

Ve všech odborných centrech BAUHAUS můžete zdarma vrátit baterie a drobné elektrospotřebiče, které už dosloužily. My je za vás ekologicky zlikvidujeme. Ušetříte si tak cestu do eko-dvora a zároveň uděláte něco málo pro planetu Zemi.

V roce 2017 jste spolu s námi vybrali 1,78 tun použitých baterií, ze kterých bylo získáno přes 1 tunu druhotných kovonosných surovin, které budou opětovně použity pro výrobu nových produktů. Děkujeme!


Třídění a recyklace obalových odpadů

Velké množství produktů, zajištění jeho dostupnosti a také logistika – to vše je spojeno s obalovým materiálem a dalším odpadem.  V BAUHAUS nám není jedno, co se s tímto odpadem stane a proto se aktivně podílíme na třídění a recyklaci obalových odpadů EKO-KOM

V roce 2018 jsme tak přispěli ke zlepšení životního prostředí a náš podíl na celkovém snížení produkce skleníkových plynů činí 591 tun CO2 ekv., a bylo tak uspořeno 13862 GJ energie. To odpovídá emisím CO2, které vyprodukuje 278 osobních aut za rok jejich provozu nebo například 27 dnům spotřeby elektrické energie na veřejné osvětlení v Praze.