Lavičky

8 Produktů

Dle relevance
Filtr

  Zahradní lavičky jsou dnes nejen v parcích, ale také na terasách rodinných domů, balkonech, zápražích chalup, u chat i v zahradách. Nestárnoucí klasikou jsou dřevěné zahradní lavice. Pořídit si ovšem můžete také plastovou nebo kovovou lavici. Na stránkách e-shopu a v odborných centrech BAUHAUS pořídíte zahradní lavice a lavičky značky Sunfun.

  Zahradní lavička musí být pohodlná

  Zahradní lavice musí být pohodlná, odolná a samozřejmě také pěkná na pohled. Příjemné posezení nabízí lavice s širokou sedací plochou a dlouhým opěradlem. Chybět samozřejmě nesmí dobře tvarované opěrky pro ruce.  Současná nabídka zahradních lavic je velmi pestrá a vybírat můžete z více rozměrů a designů. Některé modely lavic nabízí i praktický úložný prostor, do kterého můžete schovat před deštěm podsedáky, polštáře a deky.

  Zahradní lavice ze dřeva

  Zahradní lavičky mohou být z různých materiálů. Pokud dáváte přednost přírodnímu vzhledu, vyberte si zahradní lavici ze dřeva. Velmi odolné jsou především lavičky z exotických dřevin (např. teak, akácie). Pamatujte na to, že dřevěný zahradní nábytek potřebuje pravidelnou péči. Podle typu dřeviny je nutné jednou za čas lavičku ošetřit lazurou, lakem nebo natřít barvou.

  TIP: Jak se správně starat o zahradní nábytek ze dřeva se dočtete v blogovém článku Renovace a péče o dřevěný zahradní nábytek.

  Kovové zahradní lavice

  Náročným podmínkám ve venkovním prostředí spolehlivě odolají zahradní lavice z kovu. Kovová lavička z oceli nebo hliníku vyžaduje pouze běžnou údržbu. V případě potřeby stačí lavičku očistit vlhkým hadrem nebo slabým mýdlovým roztokem.

  V nabídce jsou jak modely celokovové nebo s kovovým rámem a dřevěným sedákem a opěradlem. Pokud se rozhodnete pro celokovovou zahradní lavičku, nezapomeňte si dokoupit pohodlné polstry na nebo sedáky a polštáře.

   Plastové zahradní lavice

  Plastové zahradní lavice jsou velmi lehké. Na jedné straně je můžete snadno přemisťovat, na straně druhé potřebují při silné větru řádně zajistit. Oproti lavicím ze dřeva či kovu počítejte s jejich nižší nosností. Plastové lavice jsou prakticky bezúdržbové a stačí je pouze v případě potřeby očistit vlhkým hadříkem. Nevýhodou těchto laviček je, že sluneční paprsky plast po určité době takzvaně vyšisují. Hodí se tedy především na stinná místa.