Křesla, židle, pohovky

42 Produktů

Dle relevance
Filtr
Kategorie

Abyste mohli balkon využívat od jara až do podzimu, pořiďte si správný balkonový nábytek. Stoly, židle, zahradní lehátka, stoličky, různé úložné boxy a další nábytek na balkon můžete vybírat online na stránkách našeho e-shopu nebo přímo v odborných centrech BAUHAUS. Poradíme vám, jak vybrat balkonový nábytek.

Výběr balkonového nábytku

Většina balkonů má pouze několik málo metrů čtverečních, proto je nutné rozmístění jednotlivých kusů nábytku řádně naplánovat. Nejdříve zjistěte přesné rozměry balkonu a nakreslete si jeho půdorys. Tímto způsobem zjistíte přesnou prostorovou dispozici balkonu. Nábytek musí sloužit především obyvatelům bytu či rodinného domu, proto se zamyslete, jak plánujete balkon využívat. Má sloužit jako venkovní jídelna, místo k nerušené četbě nebo pohodlnému odpočinku? Rozhodnout se musíte i mezi materiálem. Balkonový nábytek můžete být ze dřeva, kovu nebo plastu.

Nábytek na malý balkon

Na malém balkoně oceníte především skládací nábytek. V případě potřeby ho totiž velmi jednoduše a rychle složíte a uschováte. Balkonové stoly mají různé tvary stolní desky – mohou být například čtvercové, obdélníkové nebo třeba půlkruhové. Na velmi úzký balkon se hodí závěsný stolek. Ten pomocí jednoduchých držáků připevníte na balkonové zábradlí.

Nábytek na prostorný balkon

Větší balkony nabízí více možností. Kromě skládacího stolu a židlí si můžete pořídit i pohodlné zahradní lehátko, pohodlná lounge křesla nebo závěsné křeslo. Prostorné balkony mohou sloužit i jako místo pro venkovní grilování. Pro přípravu pokrmů je ideální elektrický gril. K uskladnění polstrů, sedáků a podušek můžete využít úložné boxy.

TIP: Na našem blogu se dozvíte, jak si vytvořit příjemné posezení na terase nebo balkoně.