Upravený až “golfový” trávník je snem každého zahrádkáře. Pokud jste jedním z nich i vy, máme dobrou zprávu. O krásně upravené zahradě s precizně posekaným trávníkem nemusíte pouze snít. Se správnou zahradní technikou vám půjde sekání jedna báseň. V článku se zaměříme na zahradní traktory, které vám práci jednak usnadní, tak především urychlí. Podle čeho vybírat?

Nepodceňujte svou zahradu

Při výběru zahradního traktoru hraje důležitou roli celá řada faktorů. Těch podstatných je přitom možná ještě více, než byste si zprvu mysleli. A na co se tedy zaměřit?

  • Rozloha zahrady – větší pozemky vyžadují výkonnější stroje, které zvládnou sekat nepřetržitě i několik hodin. Z praktického hlediska jsou rovněž opatřené objemnějšími sběrnými koši, což vám ušetří mnoho cest například ke kompostu.
  • Terén pozemku – ještě o něco zásadnější je výkon zahradního traktoru, jestliže vlastníte pozemek do kopce. Stačí i mírně nerovné či svažité zahrady a sekání je o poznání náročnější. Výkonnost zahradního traktoru v tomto případě určitě nepodceňte.

{"vsf-products-list":{"title":"Tipy pro v\u00e1\u0161 n\u00e1kup","products":["30042382","29023172","29151198","28405087"]}}

Podle čeho vybrat zahradní traktor aneb důležité parametry

Kromě velikosti a terénu zahrady jsou při výběru zahradního traktoru klíčové také jeho technické parametry. Aby byla práce svižná a sekání trávníku probíhalo hladce, je samozřejmě zapotřebí potřebný výkon. Jaké jsou však další specifikace, které vám s výběrem zahradního traktoru pomohou?

  1. Typ pohonu – zahradní traktory již dávno nepohání pouze spalovací motory. V naší BAUHAUS nabídce naleznete také aku zahradní traktor. Ten je jednak ekologickou, tak i finančně výhodnou variantou.
  2. Náhon kol – zadní, přední nebo na všechna 4 kola? Přední náhon je vhodný pro rovinné terény, zatímco zadní poskytuje lepší trakci na kluzkých nebo nerovných površích. Na opravdu nerovné a svažité zahrady je ideální zahradní traktor s 4x4 náhonem.
  3. Nastavitelná výška a šířka sečení – maximální a minimální výška sečení je velmi podstatná. Zajistí pohodlné sekání nerovných povrchů i různých druhů trávníků. Dle typu traktoru lze nastavit výšku od 25 až do 115 mm. Šíře střihu je poté ukazatelem záběru sekacího nože. Pohybuje se okolo 90-100 cm.
  4. Objem sběrného koše – čím větší rozloha zahrady, tím objemnější by měl sběrný koš být. Velikost se pohybuje ve stovkách litrů. Naplnění koše vám traktor navíc automaticky signalizuje. Můžete tak nerušeně sekat bez nutnosti kontroly koše, jako je tomu u běžných sekaček.
  5. Ergonomie sezení a pohodlí – sekání může trvat i několik hodin a pohodlí při práci je tak velmi důležité. Pozornost věnujte zejména ergonomickému umístění ovládání, volantu či možnosti nastavitelného sedadla.
  6. Doplňkové funkce – některé modely nabízejí také funkce mulčování trávy, rozdělovač a rozmetač hnojiva či dokonce možnost připojení přívěsného vozíku.

Výběr zahradního traktoru je nyní mnohem jednodušší. Připravte se na výstavní zahradu jako z pohádky!

{"vsf-page-link":{"page-id":492}}
{"vsf-page-link":{"page-id":487}}