Dřevo má jedinečnou schopnost přinést do interiéru nejen příjemnou atmosféru, dokáže mu také vtisknout unikátní charakter. Jeho struktury, barvy, kresby a vůně vytvářejí prostředí, které působí uklidňujícím a pohodovým dojmem. Není tak pouze houževnatým konstrukčním materiálem, může se stát rovněž dominujícím prvkem designu vašeho interiéru. A jaké využití dřeva se v interiéru vlastně nabízí? Inspirujte se v našem článku.

Dřevěná podlaha jako klíč k útulné atmosféře

Dřevěné podlahyDřevěné podlahy

Podlahy ze dřeva patří k nejtradičnějším a zároveň nejoblíbenějším. Své místo mají přitom i ve zcela moderním prostoru. V industriálně laděném prostoru jsou výborným materiálem také OSB desky, které mu dodají ráz. Jejich povrch stačí důkladně obrousit a natřít lakem. Vedle toho, přírodní kresba i barva dřevěných prken dodá interiéru punc luxusu. Ať už je tedy vaším favoritem rustikální podlaha z masivních dřevěných prken, dřevěná plovoucí podlaha, anebo elegantní parkety, nešlápnete vedle.

Náš tip: Dřevěné palubky a prkna můžete využít také při stavbě schodiště. Hodí se pro obklad schodišťových stupňů i výrobu masivních nášlapů. Podlahový lak či olej na parkety a další dřevěné plochy poté povrch ochrání před poškozením i nečistotami. Zároveň také pomůže s detailnějším vykreslením struktury dřeva.

Nábytek ze dřeva aneb interiérový elegán, který nezklame

Dřevěný nábytekDřevěný nábytek

Dřevo je vynikajícím materiálem také pro výrobu nábytku. Nábytek z masivu je oblíbený pro svou odolnost a dlouhou životnost. V interiéru navíc působí často až exkluzivním dojmem. Kombinace různých druhů dřeva a jejich povrchových úprav umožňují vytvořit takový kus nábytku, který styl interiéru vhodně podtrhne. Na své si tak přijde milovník vintage stylu i neochvějný zastánce moderního designu.

Dejte šanci obkladům ze dřeva

Dřevěné obkladové panelyDřevěné obkladové panely

Obklady ze dřeva dávno nepatří jen na chalupu. Dávají prostor kreativitě a vytvářejí zajímavé kontrastní textury. Pokud tedy nejste zastáncem dřevěného nábytku, dejte šanci obkladům. Využívají se nejčastěji ve formě dřevěných panelů, laťování či palubek. V moderních interiérech vyniknou rovněž akustické obkladové panely. Jestliže je opatříte integrovanými LED profily, rozsvítíte obrazně i doslova celý prostor. Dle typu a provedení lze obklady využít nejen v obývacím pokoji, ale i v koupelně, ložnici, pracovně, a nebo nejrůznějších studiích.

Stůl z masivu má své kouzlo 

Stolové deskyStolové desky

Dřevěný stůl se stane středobodem vaší jídelny. Věřte nám. I v čistě minimalistickém interiéru může stůl z masivního dřeva vyniknout. Rustikálnější dřevěná stolová deska, například s ponechanou kůrou stromu po okrajích, navíc vytvoří skutečného designového solitéra. Takový stůl upoutá oko nejedné návštěvy.

Na detailech záleží

Dřevěný nábytekDřevěný nábytek

Stále si nejste jistí, zda je dřevo v interiéru tím, co hledáte? Zkuste jej do vašeho domova zakomponovat alespoň v detailech. Dřevěné doplňky interiér zútulní. Ať už jsou to například dřevěné rámy na zrcadla, stojany na květiny, nástěnné police nebo dřevěný konferenční stůl. To vše jsou drobnosti, které mohou interiéru dodat ještě větší osobitost.

Využití dřeva v interiéru zkrátka nabízí nepřeberné možnosti. Ať už tedy zvolíte tradiční, rustikální nebo moderní přístup, dřevo v interiéru vždy zanechá nezaměnitelnou stopu.

{"vsf-products-list":{"title":null,"products":["29524286","27314746","27255915","27248669","26092924","27100662","25421604"]}}

{"vsf-page-link":{"page-id":513}}
{"vsf-page-link":{"page-id":509}}