Kombinace černé a bílé barvy v interiéru je právem považována za nestárnoucí klasiku. Vnitřní prostory v těchto barvách působí vznešeně, elegantně a někdy až magicky. Přinášíme vám inspiraci na zajímavé kombinace černé a bílé barvy v interiéru.

V dnešní době existuje celá řada stylů bydlení. Velmi oblíbené jsou například interiéry ve skandinávském, industriálním, rustikálním nebo třeba boho stylu. Vsadit ovšem můžete i na jednoduchou klasiku, a to kombinaci černé a bílé. Tato protikladná dvojice barev snad nikdy nevyjde z módy a překvapí vás neuvěřitelně širokými možnostmi využití. Rozhodně se nemusíte obávat monotónnosti. Kontrast mezi světlým a tmavým totiž zvýrazňuje tvary, linie a obrysy. Vhodná kombinace černé a bílé barvy dokáže vykouzlit úžasně harmonický interiér.

Černá, nebo bílá? Která barva v interiéru převládne

Už při návrhu budoucí podoby domova je nutné vybrat dominantní barvu. V případě menších místností by měla vždy převládat bílá. Opticky totiž zvětší prostor a rovněž místnost prosvětlí. V bílých prostorách skvěle vyniknou černé kousky nábytku a bytové doplňky.

Dominanci černé barvy v interiéru si mohou dovolit zejména majitelé rodinných domů a bytů, ve kterých jsou velké a dobře prosvětlené místnosti. Na černém podkladu skvěle vynikají různé vzory a ornamenty.

Černá podlaha v interiéru

Podlaha zaujímá velkou plochu a zásadně ovlivňuje celkový vzhled interiéru. Černá podlaha opticky uzemní celý prostor a je vhodná zejména do velkých místností. Využít ji můžete bez obav v obývacím pokoji, kuchyni, koupelně i na chodbě. Propojíte-li chodbu s obytným prostorem pomocí jednotné tmavé podlahy, bude interiér působit velmi prostorně.

Velmi oblíbené jsou  například dlažby větších formátů (např. o rozměru 120 x 60 cm). Při výběru dlažby je potřeba zvážit i vhodnou povrchovou úpravu. Leská dlažba dodá interiéru nádech luxusu. Matná dlažba bude naopak působit útulně.

Kromě dlažby můžete využít i další podlahové krytiny. V černé barvě jsou běžně k dispozici vinylové podlahy, laminátové podlahy i koberce.

K černé polaze je ideální bílá výmalba. Na pozadí světlých stěn se bude skvěle vyjímat vybavení i doplňky v černé barvě jako například různé věšáky, poličky, nástěnná svítidla nebo rámy obrazů.

{"vsf-products-list":{"title":"Dlažby pro váš domov","products":["28235761","28231769","23124749","23107616"]}}

Černé stěny dodají interiéru šmrnc

Černé barvy se nemusíte obávat ani na stěnách v interiéru. Černou výmalbou nebo tapetou dodáte prostoru plasticitu a větší hloubku. Černé plochy pohlcují světlo, proto se nedoporučují na stěnu přímo proti oknu. Černá barva na stěně prostor velmi zútulní. V kombinaci s bílou působí interiér čistým a uspořádaným dojmem. Černá se velmi dobře kombinuje s ostatními barvami, pěkně se doplňuje například se žlutou, oranžovou, fialovou, červenou nebo šedou.

Když před černou stěnu umístíte černý nábytek, téměř splyne s pozadím a místnost si zachová příjemně vzdušný dojem. Černý nátěr stěny oceníte také v případě, kdy nechcete, aby místnosti dominovala černá televize zavěšená na stěně. Prostor za televizí stačí jednoduše natřít černou interiérovou barvou.

TIP: Děti ocení, když jim část zdi natřete černou magnetickou barvou. Mohou si na ni magnety přichytit například oblíbené obrázky, fotografie nebo plakáty.

Interiér oživíte pruhy a ornamenty

Výrazným prvkem interiéru se může stát tapeta s širokými černobílými pruhy nebo různými vzory a ornamenty. Kromě tapety můžete zvolit i originální výmalbu. Šikovní kutilové se mohou pustit i do výmalby dekorativním válečkem. V současné době je k dispozici mnoho motivů a vzorů. Velmi oblíbené jsou rovněž obkladové panely na stěnu s 3D efektem. Možností je celá řada, stačí si jen vybrat.

{"vsf-products-list":{"title":"Vliesové tapety","products":["28673510","25310669","24505569"]}}

{"vsf-page-link":{"page-id":435}}
{"vsf-page-link":{"page-id":318}}