Nátěr vnější omítky


Povětrnostní podmínky jako déšť, kroupy, sníh a sluneční žár zanechají v průběhu let nehezké stopy na fasádě domu. Poté bude načase znovu natřít vnější omítku. Přípravné práce sice trvají takřka déle než vlastní nátěr, ale tato náročnost se vyplatí a bude odměněna dlouhodobě krásným výsledkem.

>> Návod naleznete zde.

Natírání a lazurování dřeva


Natírat dřevo barvou nebo jej lazurovat není těžké - pokud respektujete některé principy. Začíná to již správnou předběžnou přípravou: Odstraňovačem starých nátěrů nebo horkovzdušnou pistolí nejprve odstraňte staré vrstvy barvy. Následně povrch důkladně očistěte. Očištěním jste současně provedli další důležitý pracovní krok: navlhčení dřeva. Tím nabobtnají vlákna dřeva a malá poškození zmizí sama od sebe. Důležité: Dřevo musí být navlhčeno na všech místech stejnoměrně. Vlákna dřeva vzpřímená navlhčením následně obrousíte a vyhladíte pro následující ošetření povrchu.

>> Návod naleznete zde.

Natírání kovů barvou


Barvy na kov existují pro různé účely použití: jako ochranný nátěr proti korozi, jako základní barva pro přípravu barevných nátěrů a jako sytá barva k dekoraci. Kromě železa a oceli můžete barvou propůjčovat odpovídající vzhled i pozinkované oceli a neželezným kovům, jakými jsou hliník, měď nebo mosaz. Vodou ředitelné akrylové barvy nebo "klasické" barvy na bázi umělé pryskyřice obsahující rozpouštědla nanášíte na povrchy jednoduše štětcem, pěnovým válečkem nebo ze spreje.

 >> Návod naleznete zde.

Obnovení fasádní barvy


Fasáda je vizitkou domu. V ideálním případě vypadá dobře a současně skýtá dostatečnou ochranu vůči povětrnostním podmínkám. Každých 10 až 15 roků je proto vhodné obnovit fasádu jak opticky, tak i z bezpečnostně-technického hlediska. Většinou stačí nový nátěr. A samo natírání vůbec není tak těžké - záleží na přesné přípravě.

Při novém nátěru fasády eventuálně myslete i na zlepšení tepelné izolace! Informace na toto téma získáte v BAUHAUS rádci 'Tepelná izolace šetří mnoho energie.'

>> Návod naleznete zde.

 

Natírání stěn a stropů


Barva zkrášluje stěny a stropy - dokáže dokonce opticky změnit i nevhodně promítané prostory. Dlouhé chodbičky například působí kratším dojmem, jestliže čelní stěnu natřete v tmavém odstínu. Světlé pastelové odstíny naproti tomu vykouzlí z malých prostor rozlehlé místnosti. V tomto rádci se dozvíte, jakou barvu nejlépe použít a následně ji nanést na stěnu.

>>Návod naleznete zde.