Povětrnostní podmínky jako déšť, kroupy, sníh a sluneční žár zanechají v průběhu let nehezké stopy na fasádě domu. Nejpozději tehdy bude načase znovu natřít vnější omítku. Přípravné práce sice trvají takřka déle než vlastní nátěr, ale tato náročnost se vyplatí a bude odměněna dlouhodobě krásným výsledkem.

>> Návod naleznete zde.

Natírat dřevo barvou nebo jej lazurovat není těžké - pokud respektujete některé principy. Začíná to již správnou předběžnou přípravou: Odstraňovačem starých nátěrů nebo horkovzdušnou pistolí nejprve odstraňte staré vrstvy barvy. Následně povrch důkladně očistěte. Očištěním jste současně provedli další důležitý pracovní krok: navlhčení dřeva. Tím nabobtnají vlákna dřeva a malá poškození zmizí sama od sebe. Důležité: Dřevo musí být navlhčeno na všech místech stejnoměrně. Vlákna dřeva vzpřímená navlhčením následně obrousíte a vyhladíte pro následující ošetření povrchu.

>> Návod naleznete zde.

Barvy na kov existují pro různé účely použití: jako ochranný nátěr proti korozi, jako základní barva pro přípravu barevných nátěrů a jako sytá barva k dekoraci. Kromě železa a oceli můžete barvou propůjčovat odpovídající vzhled i pozinkované oceli a neželezným kovům, jakými jsou hliník, měď nebo mosaz. Vodou ředitelné akrylové barvy nebo "klasické" barvy na bázi umělé pryskyřice obsahující rozpouštědla nanášíte na povrchy jednoduše štětcem, pěnovým válečkem nebo ze spreje.

 >> Návod naleznete zde.

Fasáda je vizitkou domu. V ideálním případě vypadá dobře a současně skýtá dostatečnou ochranu vůči povětrnostním podmínkám. Každých 10 až 15 roků je proto vhodné obnovit fasádu jak opticky, tak i z bezpečnostně-technického hlediska. Většinou stačí nový nátěr. A samo natírání vůbec není tak těžké - záleží na přesné přípravě.

Při novém nátěru fasády eventuálně myslete i na zlepšení tepelné izolace! Informace na toto téma získáte v BAUHAUS rádci 'Tepelná izolace šetří mnoho energie.'

>> Návod naleznete zde.

 

Mastné skvrny, čokoláda nebo červené víno na krásném celoplošném koberci jsou sice k zlosti, ale takové znečištění se dá skutečně snadno odstranit pomocí různých čističů koberců. Ale i u neústupných skvrn nebo dokonce propálených míst nemusíte rovnou vyměnit celý koberec – pokud ještě někde máte uschovaný kousek koberce. Skvrnu nebo propálenou díru zkrátka vyřízněte a jednoduše ji nahraďte přesně pasujícím novým kouskem koberce.

>> Návod naleznete zde.

Výměna poškozených obkladů


Stane se to rychle. Lahvička parfému padá v koupelně na dlažbu a zanechává nehezké odprýsknutí. Nebo tam, kde právě visíval starý držák na ručníky, na sebe nyní poutá pozornost vyvrtaná díra uprostřed kachličky.

Menší škody a nedostatky opravíte pomocí speciálního lepidla, které obdržíte ve vašem BAUHAUS. Je-li však škoda větší a máte v zásobě náhradní obklady, měli byste tuto poškozenou obkládačku raději vyměnit.

>> Návod naleznete zde.

Příprava podkladu pro podlahové krytiny


Ne každá podlaha je tak dobrá, že na ni lze bez přípravných prací položit podlahovou krytinu. U některých podlah chybí izolační vrstva a podlahy jsou příliš studené nebo nerovné, např. u starých podlah nebo surového betonu. V PVC se potom velmi brzo zřetelně projeví vypoukliny a praskliny, plovoucí parketové nebo korkové podlahy se mohou lámat ve spojení pero/drážka a celoplošné koberce se snadněji smekají nebo vlní. Proto byste měli podklad důkladně prověřit a připravit, abyste měli po dlouho dobu radost z vámi vlastnoručně položené nové podlahové krytiny.

>> Návod naleznete zde.